Штори за кольором

Декор віконного отвору може задати стилістику всього інтер'єру. Фасон і колір штор — це те, що може візуально розширити простір кімнати, додати їй світла або захистити від надмірного сонячного світла.

Основні правила підбору кольору для декору вікна

Щоб вибрати штори за кольором, варто дотримуватися основного правила. Штори яскравих кольорів теплих відтінків додадуть світла в кімнату з вікнами, в які рідко заглядає сонце. А прохолодні відтінки штор підійдуть для кімнат, постійно залитих природним світлом з вікна. Вибираючи колір штор, ви зможете вирівняти світловий баланс в будь-якій кімнаті.

Також колір штор повинен поєднуватися з відтінками, які є в інтер'єрі. Ось кілька варіантів такого поєднання.

  • Колір портьєрної тканини може повторювати колір оббивки м'яких меблів, яка є в кімнаті. Це дуже практично. Зробивши ремонт, і змінивши шпалери, ви не будете змушені змінювати штори, тому що вони поєднуються за кольором з предметами меблів, які рідко змінюються.
  • Якщо ви підбираєте колір штор під колір стін, не прагніть точно повторити його. Вибирайте колір трохи глибше основного оточення. Це допоможе акцентувати увагу на віконному отворі.
  • Безпрограшним вважається варіант, коли колір штор повторює колір найбільшого предмета в кімнаті. Таким чином, створюється гармонійний колірний ансамбль, і полегшується сприйняття кольору.
  • Дуже добре, якщо колір, орнамент, малюнок або візерунок штор повторюється в іншому кімнатному текстилі. Це можуть бути диванні подушки, скатертини і серветки, чохли для меблів.
  • Нейтральні відтінки штор (пісочного, сіро-кремового або бежевого кольорів) підійдуть будь-якого інтер'єру. Однак, вибираючи такі кольори, постарайтеся «виграти» на цікавих відтінках. Інакше інтер'єр може виглядати безлико.
  • Якщо ви хочете максимально акцентувати увагу на зоні вікна, вибирайте колір штор, що контрастує з відтінками, вже присутніми в інтер'єрі. В такому випадку контраст повинен бути максимальним.
  • Не бійтеся використовувати штори з малюнками, візерунками та орнаментами. Вони можуть дуже оживити інтер'єр. Але для цього на них повинні бути кольори, вже присутні в інтер'єрі, і контрастні до них елементи.

Тільки вдумливо підходячи до декору вікна, ви зможете створити в кімнаті гармонійний баланс кольору і світла, вирівняти її пропорції і створити затишну атмосферу.

icon_chat icon_teleg icon_viber icon_mes icon_whatsapp icon_callback