Види пошиву штор и гардин

Добре підібрані портьєри - яскрава перевага інтер'єру. Здавна текстиль став основною окрасою віконних отворів, адже за його допомогою можна зробити акцент на будь-якому елементі оздоблення. За допомогою гардин можна затемнити приміщення або створити оптичну ілюзію додаткового простору. Тюль та портьєри багато в чому визначають загальне враження від інтер'єру.

Особливості пошиву

Добре підібраний дизайн штор - секрет гармонійного, нетривіального інтер'єру. Оригінальний розкрій, дрібний декор вигідно відрізнять отриманий результат від початкового прототипу, а широкий асортимент матерії, фурнітури дозволить створити унікальну композицію.

Люверсы

Основною відмінністю пошиття штор та гардин є крій виробу. Залежить він від методу фіксації. Полотно може закріплюватися до карнизу за допомогою:

  • люверсів;
  • петель;
  • тасьми та гачків.

Люверси – спеціальні кільця, якими оснащують верхню частину фіранок. Завдяки цим отворам тюль або гардини кріпляться на круглий багет, що нагадує трубу. За їх допомогою драпіруються ідеальні складки, що важливо для хорошого драпірування.

Для пошиття штор можна використовувати будь-який вид текстилю. Спочатку відбувається розкрій полотна за заданими розмірами та обробка країв матеріалу, потім здійснюється встановлення кілець з використанням спеціальної тасьми. Асортимент люверсів різноманітний, основні параметри, за якими можна групувати цю фурнітуру, – розмір та колір.

Петли для штор

Петлі з текстилю – не менш популярний варіант оформлення гардин. Для їх фіксації підходить стельовий або круглий настінний карниз. Цей вид пошиття відрізняється трудомісткістю. Спочатку відбувається розкрій та підготовка петель на флізеліні, потім їх пристрочують до основного полотна із заздалегідь обробленими краями.

Гардини з тасьмою — найширше використовуваний вид. Особливістю пошиття штор є тасьма - її пристрочують у верхній частині полотна. Кріплять портьєри на будь-які багети, оснащені спеціальними петлями.

Тесьма для штор


Кожна технологія пошиття штор має характерні риси та відмінності. Вони зумовлені матеріалами, особливостями крою. Вибір виду базується на особливостях карнизів, що використовуються.

Підбір, комбінація текстилю — справа клопітна, яка потребує особливого таланту чи знання базових правил. Саме тому краще придбати готові фіранки, створені дбайливими руками дизайнера-маестро.

Металлические петли для штор

Варіативність — секрет гармонії

Варіанти пошиття штор вражають креативністю. Завдяки сучасній різноманітності можна вибрати текстиль, який розставить будь-які акценти в оформленні приміщення. Поради експертів:

  1. Гардини з малюнком. Їх часто можна побачити на вікнах квартир. Існує базове правило, яким необхідно підбирати фіранки з орнаментом. Якщо квартира насичена яскравими принтами, краще віддати перевагу тканинам спокійних відтінків із приглушеним малюнком. Для кімнат із лаконічним інтер'єром підійде контрастний варіант.
  2. Фіранки з льону. Модно, натурально, такі гардини надають будинку особливої вишуканості. За старих часів фіранками з льону прикрашали дверні та віконні отвори люди зі мізерним доходом. Часи змінюються, тому сьогодні лляні гардини – ознака багатства, гарного смаку. Палітра матерії дуже різноманітна, але їй притаманна певна стриманість, яка надає шляхетність завісам.
  3. Порт'єри або тюль з ламбрекеном. Яскраво, незвичайно. Ламбрекен являє собою горизонтальну смугу тканини, яка кріпиться на карниз. Є кілька видів пошиття ламбрекенів. Основною відмінністю технологій є крій і вид матерії, що використовується, м'яка тканина або жорстка. Ці показники впливають на підсумковий результат. Завдяки ламбрекену можна візуально змінити віконний отвір та внутрішній простір приміщення.
  4. Тюль із шифону. Це шарм, вишуканість, витончений смак. Повітряна, напівпрозора тканина легко підкреслить переваги віконного отвору чи інтер'єру загалом. Основною перевагою такої матерії є особлива структура. Вона дозволяє створювати різноманітні дизайни. Шифон використовують для пошиття тюлі та ламбрекенів.
  5. Порт'єри з мішковини. Гармонійне доповнення дизайну у стилі прованс та інших напрямках, де переважають м'які, теплі відтінки. Такі гардини можуть бути декоровані стрічками, пензликами, мережкою.

Хорошим доповненням оздоблення вікна стануть штори з намистин, бісеру або ниток.

Кісея – стильний декор. Така фіранка являє собою ряд ниток, на які нанизаний стеклярус різного розміру або бісер, паєтки. З її допомогою можна прикрасити віконний отвір або зонувати простір. З кісеєю добре поєднуються однотонні тканини. Такий тандем підійде для вітальні, спальні чи кухні. Їхня особливість — нетривіальний зовнішній вигляд. У кісеї можуть поєднуватися намистини різних розмірів, кольорів, діаметрів, за рахунок чого можна створити унікальний дизайн, який підкреслить загальну інтер'єрну концепцію.

Підбираючи гардини та тюль для оснащення вашої кімнати, необхідно враховувати особливості дизайну та базові кольори, які переважають у ньому.

Добре підібрані портьєри приховують недоліки і підкреслять переваги квартири, зроблять її світлішою та просторішою. Важливий карниз, на який вона кріпитиметься - конструкція тримача повинна надійно фіксувати текстиль.

icon_chat icon_teleg icon_viber icon_mes icon_whatsapp icon_callback