Варіанти оформлення вікон у вітальні: як наслідувати стиль?

Вітальню можна назвати головною кімнатою у будинку. Саме тут проводять час люди увечері після тяжкого дня. Крім того, у цій кімнаті вони організовують зустрічі з рідними та близькими. Подивившись на її оформлення, гості можуть сказати багато про власника приватного будинку чи квартири. І для цього варто подбати про покупку передпокою для вашої оселі. Для вибору варто звертатися до спеціалізованих магазинів. Це приміщення має бути не тільки практичним, а й гарним. Щоб змінити його інтер'єр, потрібно правильно продумати дизайн штор для вітальні.

Деякі люди, на жаль, вважають, що такі елементи декору не є найважливішими в кімнаті. Вони помиляються, адже штори можуть стати головною стилістичною домінантою. Щоб вітальня виглядала красиво, потрібно приділити окрему увагу прикрасі віконного отвору. Вибір фіранок залежить від наступних факторів:

 • стилю виконаного ремонту;
 • розташування кімнати (на сонячній або притіненій стороні);
 • індивідуальних смакових уподобань господаря будинку.

Дизайн штор для зали, як правило, визначається його стильовим оформленням. Наприклад, мінімалізм, якому властиві простота і однотонність, не поєднується із фіранками в квіточку. Те саме можна сказати про етнічний стиль. Якщо ремонт у вітальні виконаний у такому напрямку, тоді недоречною буде покупка штор з шовковистими пензлями та драпіруванням. Як же прикрасити віконний отвір правильно? Що важливо враховувати під час придбання таких виробів? Ця та інша корисна інформація надається у цій статті.

ГАРЯЧЕ УЛЮБЛЕНА КЛАСИКА ЗАВЖДИ В ТРЕНДІ!

Багато людей досі залишаються небайдужими до класичного стилю тому, що він ніколи не вийде із моди. Більше того, такий напрямок вважається універсальним, оскільки його обирають у будь-якому віці. Він підкреслює соціальний статус та вишуканість смаку людини. Більшість поціновувачів класики віддають перевагу наступним стилям:

 • римському;
 • грецькому;
 • барокко;
 • модерну;
 • класицизму.

ОСОБЛИВОСТІ РИМСЬКОГО СТИЛЮ

Римському стилю властива стриманість, строгість ліній, симетрія та рівновага. Зал виглядатиме розкішно в тому випадку, якщо в ньому розташувати арочні ніші. У таких приміщеннях, як правило, лідирують світлі та природні кольорові відтінки. Яким же має бути дизайн штор у вітальні? По-перше, римський стиль передбачає застосування світлих тонів. Щоб трохи урізноманітнити віконний отвір, можна придбати гардини, виконані в золотих тонах. З такими виробами красиво та оригінально виглядають штори з великими шнурами з ниток або бахромою.

МОДЕЛІ ШТОР ДЛЯ ЗАЛУ У ГРЕЦЬКОМУ СТИЛІ

Відмітними ознаками грецького стилю є легкість, лаконічність та стриманість. Щоб прикрасити віконний отвір, можна придбати легкі штори холодних тонів. Дуже красиво виглядають вироби білого, синього, зеленого чи лимонного відтінків. Найбільше вдало підкреслити простоту інтер'єру можна за допомогою блакитних або синіх штор. Допускається застосування контрастного канта.

КЛАСИЦИЗМ

Такий стиль має на увазі гармонію, чіткість форм, симетрію. У цьому разі дуже важливу роль грає якість матеріалів. Вона має бути на висоті. А це означає, що оформлення вікна у вітальні у стилі класицизм передбачає використання дорогих штор із жакарду, тафти, щільного натурального шовку, парчі. Доповнити інтер'єр кімнати також допоможуть сваги, шнури, ламбрекени, виконані в класичному стилі.

БАРОККО

Саме цьому напрямку віддавали перевагу королі і королеви. Гарний дизайн штор у залі у стилі бароко складно уявити без використання розкішних та дорогих тканин (жаккарда, шовку, оксамиту). Бажано, щоб вони мали насичений шляхетний відтінок. Прикрасити вікна також можна за допомогою ламбрекенів, що складаються з бахроми або численних бантів.

МОДЕРН

Плавні лінії, рослинні орнаменти, пастельна гамма кольорів - головні особливості стилю модерн. Дуже красиво виглядає оформлення вікна у залі шторами фіолетового, блакитного, зеленого, рожевого відтінків. Якщо шпалери однотонні, можна придбати елементи декору з рослинним орнаментом. Він зробить інтер'єр легким та повітряним.

СУЧАСНИЙ ДИЗАЙН ШТОР ДЛЯ ВІТАЛЬНОЇ

Щоб інтер'єр вийшов оригінальним, слід звернути увагу на новомодні напрямки. Багато людей, особливо молодь, обирають оформлення зали у таких стилях.

 • minimalism;
 • hi-tech;
 • art déco;
 • pop-art.

ЯКІ МОДЕЛІ ШТОР ВИБРАТИ ДЛЯ СТИЛЮ ПОП-АРТ?

Щоб вітальня вийшла яскравою та зухвалою, рекомендується придивитися до стилю поп-арт. Він ідеально підходить для людей, які небайдужі до мистецтва. За допомогою такого новомодного напряму можна продемонструвати продукти масової культури. Головна його особливість та відмінна риса – яскравість. Сучасний дизайн штор для залу в стилі поп-арт передбачає застосування неонових відтінків. Такі предмети декору також можна поєднувати між собою. Дуже цікаво виглядають вироби із щільної чи прозорої тканини. Комбінування кольорів тут також вітається. Віконний отвір, що складається з трьох штор різних відтінків, виглядає чудово! Увага! Принти на шторах та інших предметах інтер'єру можуть повторюватись.ХАЙ-ТЕК - СТРИМАНІСТЬ І ЛАКОНІЧНІСТЬ!

Стиль хай-тек складно уявити без скляних та металевих предметів інтер'єру. Щоб правильно підібрати сучасний дизайн штор для вітальні, рекомендується звернути увагу на моделі нейтральних та холодних тонів. Красиво та оригінально виглядатимуть у приміщенні вироби, що мають чорний, білий, блакитний, сріблястий відтінок. Доповнить інтер'єр фурнітура, виготовлена з металу. Для залів у цьому стилі варто підбирати тканини без малюнка або з лаконічним принтом.МІНІМАЛІЗМ

Шанувальникам просторості та любителям високих стель сподобається стиль мінімалізм. Для цього напряму підходять різні види штор, але тільки стримані моделі. Щоб зробити правильний вибір, рекомендується купити вироби, виготовлені з легких тканин. Вкрай важливо, щоб їхня кольорова гама була м'якою. Безпрограшними є моделі білого, бежевого чи сірого кольору. Якщо розмістити гардину на два вікна, можна візуально збільшити кімнату та продовжити стіну. Таке рішення буде ідеальним у тому випадку, якщо приміщення невелике.

АРТ-ДЕКО

Цей стиль трохи нагадує модерн. Він вимагає застосування дорогих матеріалів, але водночас відкидає використання флористики. У ньому переважають чіткі лінії та етнічні мотиви. З цього випливає, що дизайн вікна у вітальні має бути відповідним. Бажано вибирати штори зі шляхетних тканин. Вони можуть бути виконані у різних колірних варіаціях. Вітаються й чорно-білі вироби. Важливу роль рекомендується відвести малюнку. Таке саме зображення може бути й у оформленні інших елементів декору.

ЭТНІЧНИЙ СТИЛЬ

Люди, які є шанувальниками національних мотивів та мистецтва інших народів, прийдуть у захват від етнічного стилю. Такий напрямок можна назвати екзотичним, адже в сучасному інтер'єрі він використовується вкрай рідко. Щоб виділитися з натовпу, слід вибрати гарні штори для зали, виконані в етно-стилі. Їхня фактура та кольорова гама залежать від стилістики. Для створення оригінального дизайну інтер'єру у вітальні більшість поціновувачів красивого дизайну віддають перевагу японському або китайському стилю. На особливу увагу також заслуговують скандинавські, марокканські чи індійські мотиви. Щоб правильно вибрати гарні штори в зал, необхідно враховувати таке:

1. Східна культура передбачає застосування елементів декору з численними драпіруваннями.

2. Скандинавський стиль передбачає розміщення легких фіранок із натуральних матеріалів. Це можуть бути штори, виготовлені з льону або бавовни. Крім краси, такі вироби є екологічно безпечними та простими щодо догляду.

3. Африканським стилям властива натуральність. Дуже ефектно виглядають штори з принтами у вигляді шкіри тварин.

4. Японському етнічному стилю характерний мінімалізм та однотонність тканин.

НАЙКРАСИВІШІ ШТОРИ ДЛЯ ЗАЛИ У СТИЛІ ПРОВАНС АБО КАНТРІ!

Щоб зробити вітальню по-справжньому затишною та комфортною, можна її оформити у стилі кантрі. Цей напрямок символізує близькість до природи та любов до сільського життя. Як правило, у вітальні, ремонт у яких виконаний у такому стилі, немає ультрамодних елементів декору та матеріалів. Щоб безпомилково вибрати гарні штори для залу в стилі кантрі, слід враховувати безліч нюансів. По-перше, вони мають бути виготовлені з натуральних матеріалів. В даному випадку варто зупинити свій вибір на виробах з бавовни, батисту, ситцю, льону. Також вітаються моделі штор для зали, доповнені принтом у клітку чи смужку. Допускається і декор штор із рослинними орнаментами. Увага! Кантрі не терпить використання виробів зі складними драпіруваннями та численними ламбрекенами.

ЧУДОВІ ШТОРИ ДЛЯ ЗАЛИ У СТИЛІ ПРОВАНС

Любителям легкості, лаконічності та французької культури обов'язково сподобається інтер'єр у стилі прованс. Такий напрямок має на увазі грамотний декор вікна. Віконний отвір та завіси повинні бути виконані в єдиному ансамблі. Під час покупки штор для стилю прованс варто подивитися на їхній матеріал. Не допускається використання синтетичних тканин.

Якими ж мають бути найкрасивіші штори для вітальні в стилі прованс? Дуже важливу роль відіграє якість матеріалу. Він має бути натуральним. Щоб прикрасити віконний отвір, слід віддати перевагу моделям з бавовни, ситцю та льону. Сільський стиль, у свою чергу, можна підкреслити за допомогою фіранок, на яких зображені квіточки. Увага! Щоб не порушити цілісності стилю, рекомендується уникати глянсових тканин. Для прикраси віконного отвору можна придбати вироби, доповнені складками, ажурними рюшами або стрічками. Дуже актуальним стане застосування принтів як оливкових гілок чи клітини. Стиль прованс передбачає доступ сонячного світла, тому тканини мають бути легкими та світлими. Дуже ефектно в залі виглядають напівпрозорі або прозорі моделі світло-сірих, рожево-бежевих, молочно-білих тонів. Не втрачає своєї актуальності та контраст. Щоб виділити віконний отвір, рекомендується обіграти його за допомогою фіранок соковитих цитрусових кольорів. Оцінити усю красу цього оригінального стилю допоможуть фото.

icon_chat icon_teleg icon_viber icon_mes icon_whatsapp icon_callback