Штори для вітальні: матеріал, відтінки, місце встановлення

Класичним оформленням вікон є штори. Матеріал виготовлення, забарвлення та форма фіранок здатна вигідно підкреслити інтер'єр приміщення, і приховати недоліки чи навпаки – зробити обстановку незатишною. Тому перед тим, як вибрати штори для вітальні, рекомендується ознайомитися з порадами дизайнера або скористатися спеціалістом.

З чого почати

У багатьох сім'ях вітальня вважається місцем збору всіх домочадців. Тому штори повинні бути нейтрального забарвлення і підкреслювати затишок приміщення. Перед вибором моделі знадобиться:

  • зняти виміри віконного отвору;
  • врахувати площу самої кімнати;
  • виміряти висоту стелі;
  • врахувати стиль та особливості вітальні.

У класичному виконанні штори для загальної кімнати можна прикрашати ламбрекенами, шнурами, надавати форму декоративними затискачами. Але якщо оформляється стандартна міська квартира з невисокими стелями, тоді ідея з ламбрекенами не підійде. А за кольором у цьому випадку краще однотонна тканина. Безпрограшний варіант оформлення - легкий тюль, можна в збірках або кілька шарів (для щільності).

Тюль жаккард


Ще один спосіб візуально розширити приміщення - використовувати довгий карниз від стіни до стіни. Якщо на шторах є смужки, то краще вертикальні.

Що стосується палітри кольорів. Існують «прохолодні» тони та «теплі». Також відтінок повинен відрізнятися від кольору оформлення стін. При цьому гармонувати з оббивкою м'яких меблів (а краще збігатися).

Тканини та віддтінки

Обстановка вітальні має бути дружньою та теплою. Тому і колір штор вибирається під характерний настрій в кімнаті. Можна вибрати легкі світлі фіранки або зупинитися на щільнішому і темнішому матеріалі. Перші зроблять приміщення візуально просторішим, а другі - більш затишним.


Розовые шторы


Щоб кімната здавалася більшою, дизайнери рекомендують кріпити штори під стелею. А використовуючи декоративний карниз можна приховати прищіпки чи кільця, які утримують матеріал.

Багато хто комбінує важкі портьєри та легкі фіранки. При цьому матеріал повинен гармонувати за кольором між собою та з інтер'єром. Додатковим варіантом оформлення штор можуть стати стрічки, затискачі, шнури. З таким декором вдасться періодично змінювати стиль вікна та самого приміщення.

icon_chat icon_teleg icon_viber icon_mes icon_whatsapp icon_callback