Виробництво штор та тюлів

Виробництво штор – завдання непросте. Оформлення віконних та дверних отворів – останній акорд у дизайні інтер'єру. Багатий вибір текстилю для цих цілей дає розігратися фантазії. Залишається тільки вирішити, які штори необхідні в кімнату: гардини або портьєри. Зазвичай їх поєднують на одному вікні:

  • гардини легкі, прозорі, із тюлевих тканин. Тому тонкі фіранки називають «тюль», хоча для їх виробництво може використовуватися як вуаль і органза, так і  батист, шифон, фатин, сітка;
  • портьєри щільні, що не пропускають світло.

Для початку потрібно точно розрахувати розмір полотна з урахуванням підгинів та усадки, а потім правильно обробити краї. Часто штори та тюль прикрашають рюшами, ламбрекенами (з перекидами чи свагами), іншими елементами.

Изготовление штор

Хоча такий текстиль продається в готовому вигляді, краще замовити виготовлення штор з урахуванням обстановки, багатства палітри, ступеня освітленості.
Якщо є необхідне обладнання та навички роботи з ніжними матеріалами, зробити це можна і власноруч.

Процес виготовлення

Пошиття гардин, тюлі та портьєр починається з підготовки інвентарю: тканина, тасьма, нитки. Перед розкроєм потрібно провести остаточне вимірювання відстані від стелі до підлоги в різних точках, щоб за допомогою штор і тюлю приховати будівельні недоліки.

Не завадить вивчити особливості матерії щодо деформації (усадка, розтягнення). Потім її потрібно випрасувати. Остаточні розрахунки повинні включити припуски на загини, оборки, перекиди, шви – все, що визначає фінальну довжину та ширину тюлю. Для гармонії ці показники можуть бути найважливішими.

Першими обробляються бічні зрізи. Щоб край був ідеально рівним, необхідно робити зріз по поздовжній нитці без перекосу, як описано в гардинах. У деяких випадках, щоб досягти цього, штори не ріжуть, а саме розривають, тому на вирівнювання може знадобитися на 10-20 см більше тканини. У процесі підшивання бокового підгину необхідно постійно контролювати натяг нижнього шару. Залежно від виду тканини зміцнення краю майстра використовують шторну стрічку.

Коли боки набули гарного вигляду, штору приміряють, щоб зрозуміти довжину. Склавши навиворіт по кромці, перевіряють точність розкрою та рівність обробки. Після цього можна оформити низ звичайним підгином.

Для верху використовують спеціальну шторну стрічку чи декор. Все залежить від способу підвісу. З цією метою справляються затискачі, гачки, куліса, люверси, петлі, зав'язки, кільця.

Особливості роботи з «повітряними» матеріалами

Виробництво гардин із тюля кравцем без досвіду може здатися досить складним. Тонка неслухняна тканина вимагає спритності рук та гарного обладнання.

Вже на етапі розкрою матерія починає вислизати, викривлятися. Для роботи знадобляться:

  • достатня площа;
  • кравецькі ножиці;
  • шпильки;
  • шторна стрічка;
  • праска;
  • справна швейна машинка.
Косая бейка


Щоб зробити рівний зріз, потрібно прокласти лінію за допомогою витягування нитки вздовж краю, попередньо нарізавши початок. Утворена смужка стане орієнтиром ножицям.

Бічні зрізи обробляються у різний спосіб (подвійний підгин, коса бейка). Машинну строчку прокладають запрасованим краєм або після закріплення шпильками.

Оформлення верху залежить від вибраного дизайну. Хвилі, складки або інші хитрощі спочатку створюються вручну, оскільки виправлення машинного шву загрожує появою дефектів на тканині.

Незалежно від рішення – пошити, замовити або купити готовий виріб – важливо вибрати відповідний матеріал, який не буде деформуватися, вигоряти і рватися після першого прання. У такому разі час та кошти, витрачені на виробництво текстилю, будуть виправданими.

icon_chat icon_teleg icon_viber icon_mes icon_whatsapp icon_callback