Правильні поєднання візерунків та кольорів у текстильному оздобленні кімнати

Однотонні кольори в інтер'єрі виглядають стильно, але іноді нудно. Серед дизайнерів існує думка, що монотонність слід чимось розбавити, особливо якщо йдеться про текстиль. Штори і тюлі, яким не всі надають значення, можуть стати справжньою родзинкою декору, бути сполучною ланкою між іншими елементами, що дозволяють розширювати простір, зонувати кімнату. Різноманітні візерунки, орнаменти, клітини, горох, яскраві принти сьогодні в тренді. Але використовувати їх слід акуратно: надлишок колористики чи неправильне поєднання кольорів штор та тюлю можуть знищити гарний дизайн. Як знайти баланс? Читайте далі.

Вдалі комбінації

Перше правило розподілу колірної гами простору свідчить: 70% - базові відтінки, 20% - розбавляючі, 10% - контрастні. До якої категорії віднести штори? До будь-якої! Вони можуть бути фоном, продовженням кольору оздоблення стін. Відрізняючись на кілька тонів, вони здатні розставляти акценти в просторі або загострити увагу на собі, відволікаючи від деяких недоліків інтер'єру.

Сочетание цветов текстиля


У кімнаті штори мають із чимось перегукуватися. Найчастіше це:

 • шпалери;
 • меблі;
 • килим;
 • подушки, покривала;
 • різні дрібні аксесуари

Якщо компонувати текстиль і оздоблення стін, потрібно скористатися методом розмаїття, коли один предмет яскравий, інший - пастельний і нейтральний. Інший варіант – підібрати поєднання кольорів у шторах «тон у тон».

Комбінація «портьєри-килим» – найвдаліша. Повторюючи відтінок, текстуру та візерунки, можна «розширити» простір, наповнити кімнату повітрям, зробити стелі візуально вищими. І виглядає це дуже стильно та елегантно.

Однакове або близьке за кольором текстильне оформлення необов'язково має бути виконане з однієї тканини. Льон на вікнах, шкіра на меблях і вовняні наволочки цілком допустимі. Головне – дотримуватись тональності.

Порада: штори можна не поєднувати ні з чим. Це дуже сміливий та ризикований крок, але іноді він себе виправдовує. Вони можуть стати тлом для креативних ідей, об'єднати багато контрастних елементів інтер'єру.

Сочетание узоров штор

Розбавляємо монотонність

Розставивши колірні акценти, не варто забувати про комбінації візерунків. Малюнок на шторах повинен знаходити свій відбиток у декорі: килим, подушки, пуфи, картини і навіть тарілки – варіантів багато. Міксувати орнаменти також можна (і потрібно), але робити це треба розумно. Існує два основних способи - комбінувати схожі за стилістикою та кольором або ж абсолютно різні, контрастні. Щоб не помилитися і створити безпрограшне поєднання, дизайнери розробили такі шаблони:

 • мільфльор + квітковий купон;
 • арабески + дамаск;
 • геральдична лілія + дамаск;
 • рослинні + тваринні орнаменти;
 • крупна клітинка + дрібна;
 • хвилі + зигзаги;
 • смужка + полька-дот (горох).

Ці поєднання засновані на теорії розмаїття: до точного потрібно додати розмитого, до прямого – вигнутого, до плавних переходів – гострих ліній.

І головне: не забувати про колір. Інакше всі ваші старання можуть бути зіпсованими, а інтер'єр перетвориться на «вінегрет».

icon_chat icon_teleg icon_viber icon_mes icon_whatsapp icon_callback