Бархатні завіси: затишок з відтінком розкоші

Гардини з ворсової матерії виглядають елегантно, вишукано та дорого. Оксамитові штори привнесуть в інтер'єр дух аристократизму, додадуть приміщенню лоску і шарму. Вони мають рівну основу та зовнішній ворсистий шар. Полотна з оксамиту досить важкі та масивні, тому вони підійдуть не для кожної кімнати.

Переваги та недоліки ворсового текстилю

Щільні портьєри не пропускають сліпуче сонце, тому їх можна використовувати для прикраси спальні. Вироби із бархатної матерії відрізняються:

  • стійкістю до впливу сонячних променів;
  • створенням гарної шумоізоляції;
  • різноманітністю кольорів.
Как подобрать бархатные шторы


До недоліків оксамиту можна віднести його велику вагу. Для полотен із нього потрібно підібрати міцний металевий карниз, оскільки пластикова конструкція швидко зламається. На ворсистій поверхні фіранок накопичується пил, тому їх необхідно регулярно чистити.

Різновиди оксамиту

Якість штор залежить від матеріалів, із яких вони виготовляються. Для створення натуральної тканини застосовуються бавовняна основа та шовкові волокна. Дешевша штучна матерія виготовляється з поліестерової підкладки та синтетичного ворсу.

Основні типы тканин:

  1. Велюр — міцний і щільний матеріал із грубуватою поверхнею.
  2. Оксамит-деворе — має прозору основу, на яку нанесено об'ємний візерунок.
  3. Вельвет — декоративне полотно в рубчик з малюнком, сформованим із дрібних смужок.
  4. Панбархат — блискуча тканина з орнаментом.
  5. Мікровелюр — дихаюча, антистатична та гіпоалергенна матерія, що поєднує лоск і практичність.
  6. Мікробархат — розкішна, щільна, пластична тканина, яка добре драпірується.

Візерунок з горизонтальними лініями візуально розширює стіни, а з вертикальними візуально робить стелі вище.

Популярні варіанти дизайну у сучасному інтер'єрі

Масивні гардини можуть бути рухливими та статичними. У першому випадку підходить кріплення оксамитових штор на спеціальних гачках або люверсах. Останній варіант не приховує висоту стель і надає гардинам акуратності. Італійський спосіб передбачає фіксацію полотна у нерухомому вигляді.

Важкі велюрові штори добре поєднуються із фіранками з легшої матерії та прозорим тюлем. Оксамитові полотна найчастіше збирають з боків вікна ламбрекенами або петлями, формуючи гарні композиції зі складок.

Как выбрать бархатные занавески

Тонкощі догляду

З ворсовим текстилем потрібно поводитися делікатно, оскільки неакуратні дії можуть зіпсувати його декоративність. При догляді за оксамитовими виробами дотримуйтесь деяких правил:

  1. Періть портьєри в делікатному режимі за температури не вище 30 градусів.
  2. Не викручуйте штори. Їх можна покласти на махровий рушник і обережно віджати.
  3. Сушіть вироби у розгорнутому вигляді.
  4. Прасуйте текстиль лише з виворітного боку.

Якщо ви боїтеся зіпсувати оксамитові гардини, краще здати їх у хімчистку.

Нюанси вибору

Масивні штори органічно виглядають в інтер'єрі особистого кабінету, спальні, вітальні. Для дитячої кімнати такий варіант не годиться, так як оксамит надає обстановці важкості. У тісних приміщеннях ворсисті полотна доречні лише у тандемі з антикварними виробами та іншими предметами розкоші. Оксамит підходить для зонування квартири або будинку, проте цей матеріал не варто вибирати для створення балдахіну над ліжком.

Щоб штори не обтяжували дизайн кімнати, грамотно комбінуйте різні матерії. Надлишок оксамитових полотен не завжди доречний, тому розбавляйте композицію повітряними тканинами та декоративними елементами: шнурками, пензлями, стрічками.

icon_chat icon_teleg icon_viber icon_mes icon_whatsapp icon_callback