Як правильно виміряти висоту тюлі для пошиття
Штори – невід'ємний елемент декоративного оформлення будь-якого жилого, а часто й нежилого приміщення. Їх шиють із найрізноманітніших матеріалів, включаючи і тюль. Гардини з цього матеріалу мають низку особливостей. Закриваючи віконний отвір від сторонніх поглядів, вони при цьому не заважають природному освітленню приміщення, добре оберігають внутрішнє оздоблення кімнат від пилу, перешкоджають проникненню всередину комах.
Види штор
Перш ніж зайнятися вимірами, слід визначити, якими будуть дані швейні вироби. Залежно від довжини їх можна поділити на 4 групи:
- До підвіконника (на 1-2 см вище його рівня);
- Нижче підвіконника (звисають на 10-15 см);
- До підлоги (на 1-2 см над нею);
- Драпіруємі по підлозі (довжина драпірування 15-60 см).
При вимірі висоти виробу та розрахунку довжини тюлю слід враховувати і модель майбутніх гардин.
Визначення довжини тюлю для штор
Висота вимірюється від кінця гачка, на який буде повішена гардина, до підвіконня чи підлоги, залежно від конструкції. Через можливу нерівність підлоги (підвіконня) вимір слід виконати в трьох точках: з боків і по середині віконного отвору. Якщо виміри відрізняються, беруть найменше значення.
Подальші розрахунки залежать від типу обраних штор. При 1 і 3 варіанті отриманої довжини віднімають 1-2 см, щоб штори не торкалися поверхні. При варіанті 2 додають 10-15 см, а при 4 додають довжину драпірування.
Крім того, для 1 і 3 варіантів слід врахувати відстань від низу гачка до верху штор. Воно залежить від типу обраної гардинної стрічки і дорівнює відстані від петельки для гачка до її верхнього краю. Сумарне значення цих трьох величин і дасть необхідну довжину штор із тюлю. Такі гардини потребують підгинання зверху в місці пришивання гардинної стрічки. Розмір цього підгину слід додати до загальної довжини. Якщо всі виміри виконані правильно, то гардини повністю відповідатимуть обраному типу та будуть справжньою окрасою приміщення.
Дивіться також: